طراحی و چاپ بروشور

چاپ بروشور تبلیغاتی :

بروشور چیست؟

بروشورها مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد خاصیت یک یا چند محصول می باشند که در جهت ترغیب مشتریان برای خرید آن محصولات استفاده می شوند. به بیان ساده تر ، بروشور برگه یا برگه های تبلیغاتی هستند که در جهت رونق بازار یک یا چند محصول به کار می روند ضمنا بروشورها حاوی نکات و اطلاعاتی کلی در ارتباط با کالای تبلیغ شده می باشند که به مشتری این امکان را می دهد تا برای انتخاب محصول مورد نظر خود قدرت مقایسه داشته باشد.


چاپ بروشور بسته به سلیقه طراح، سفارش دهنده و یا حتی مشتری، در ابعاد و اندازه های مختلفی انجام می گردد و می توان گفت که بروشورها در هر اندازه و فرمی که مورد نظر باشند می توانند طراحی و چاپ گردند. ولی از لحاظ دسته بندی در نوع ارائه می توان بروشور ها را به دو دسته لت دار و صحافی شده تقسیم کرد.

بروشور لت دار به بروشوری اطلاق می شود که برای صفحه بندی آن از تا و خط تا استفاده می کنند و هر برگ را یک لت می نامند. اغلب بروشورهای کم حجم که حاوی اطلاعاتی کلی می باشند از این روش طراحی و چاپ می گردند. بروشورهای لت دار می توانند از یک تا بیش از دوازده لت داشته باشند.
بروشور صحافی شده به بروشوری گفته می شود که برای صفحه بندی آن از صحافی استفاده شود. صحافی می تواند بسته به تعداد صفحات یک بروشور و سلیقه سفارش دهنده ، انواع مختلفی همچون صحافی منگنه دوخت ، صحافی منگنه لوپ ، صحافی چسب گرم و سرد و ... داشته باشند. بروشورهای صحافی شده به لحاظ مراحل پس از چاپی (Post Pressکه روی آنها انجام می شود نسبت به بروشورهای لت دار پرهزینه تر هستند.

 

چاپ بروشور تبلیغاتی