چاپ دیجیتال

خدمات چاپ دیجیتال چاپکده : 

چاپ دیجیتال یکی از روش‌های مدرن چاپ است که فایل طراحی شده و آماده چاپ رابه صورت مستقیم تبدیل به محصول چاپی می کند. این روش معمولا شامل چاپ حرفه ای در تیراژهای کم که بوسیله چاپگرهای لارج فرمت و یا چاپگرهای لیزری و جوهرافشان حرفه ای مخصوص این نوع چاپ انجام می‌شود.

 چاپ دیجیتال دارای هزینه بیشتری برای چاپ هر صفحه در مقایسه با چاپ افست است ولی این قیمت بالاتر معمولا با صرفه جویی در هزینه های دیگری که در تهیه پلیت های چاپ انجام می‌شوند برای تیراژهای کم تعداد جبران می‌شود. این روش امکان چاپ بلافاصله پس از تقاضا در تیراژ محدود را فراهم می‌آورد وامکان تغییر تصاویر ومحتویات صفحه (اطلاعات متغیر) در هر برگ چاپی را دراختیار می‌گذارد. صرفه جویی در نیروی انسانی و توان رو به گسترش ماشین های چاپ دیجیتال در بالا بردن کیفیت، پایین آمدن هزینه تمام شده هر برگ چاپی و بالا رفتن تیراژ به این معناست که چاپ دیجیتال در حال رسیدن به نقطه رقابت با چاپ افست و حتی پیشی گرفتن از آن است.

مزایا و معایب چاپ دیجیتال : 

از معایب چاپ دیجیتال در مقایسه با چاپ افست می توان به محدودیت انتخاب گراماژ کاغذ ، عدم وجود کیفیت و انتخاب طیف های رنگی موجود در چاپ افست و سرعت پایین تر چاپ دستگاه های چاپ دیجیتال نسبت به دستگاه های چاپ افست اشاره کرد.

اما چاپ دیجیتال مزایای بسیار سودمندی نیز نسبت به سایر چاپ ها دارا می باشد که می توان به مواردی همچون سرعت بالای تحویل پروژه چاپی به دلیل حذف مراحل پیش چاپ در سایر چاپ ها ، عدم محدودیت تیراژ چاپ ، امکان تغییر اطلاعات در نسخه های مختلف چاپ و عدم محدودیت نسبی در سایز کاغذ اشاره کرد.

چاپ دیجیتال دامنه استفاده بسیار گسترده ای را شامل می شود. چاپ ست اداری ، پوسترها، بروشورها و کاتالوگ های کم تعداد، استند ها و سازه های نمایشگاهی ، تابلوهای تبلیغاتی و ...

گروه طراحان چاپکده با بهره گیری از دانش فنی خود و استفاده از  به روزترین تکنولوژی صنعت چاپ دیجیتال همواره توانسته پشتیبانی مطمئن برای مشتریان خود باشد و سفارشات چاپی صورت پذیرفته را را با بالاترین سطح کیفی و در کوتاهترین زمان ممکن به مشتریان خود ارائه دهد.