طراحی سایت 021-86035409
ثبت نام  |  ورود
 

سفارش طراحی بروشور

طراحی بروشور

بروشور چیست؟

برقراری ارتباط میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان از دیرباز مورد توجه تمامی بازرگانان و تاجران بوده است. معرفی محصولات و کالاها به منظور شناخت و آشنایی در سطح ابتدایی مشتریان با خدمات یک شرکت از طرق مختلفی صورت می گیرد که شاید بتوان از بروشورها به عنوان یکی از این راه ها یاد نمود. بروشورها مجموعه اطلاعات جزئی و خاص در مورد مزایا، خاصیت، عملکردهای احتمالی، نحوه مصرف، قیمت آن، تنوع رنگی (درصورت داشتن) و ... یک نوع محصول می باشد که به منظور انتخاب بهتر مصرف کننده طراحی و چاپ می شوند.

برای مثال تولیدکننده شوینده نیازمند طراحی بروشور است تا بتواند از طریق آن محصولات را معرفی نماید که باید بدین صورت بروشور را به مصرف کنندگان ارائه دهد:
بروشور محصولات شوینده حاوی انواع سری شوینده ها ی تولید شده اعم از سفیدکننده، مایع ظرفشویی، شیشه پاک کن و ...؛ که هر یک از این محصولات به همراه اطلاعاتی مربوط به خواص و فواید محصول، نحوه استفاده و مدت زمان مصرف، قیمت محصول، تفاوت هر یک از محصولات با یکدیگر و ... می باشد.

ویژگی یک بروشور حرفه ای

- با طراحی ساده چاپ می شوند.
- در سایزهای متنوع قابل چاپ هستند.
- در تیراژهای بالا چاپ می شوند.
- مزایای بروشورها
- ارتباط مؤثری میان مشتریان و تولیدکنندگان ایجاد می کنند.
- کمک به بازاریابان برای اینکه اطلاعات جامعی در رابطه با محصولات کمپانی در اختیار بیننده قرار دهند.
- با کاغذهای گِرم پایین چاپ می شوند و به همین دلیل به لحاظ قیمت مقرون به صرفه هستند.

نرم افزارهای طراحی بروشور

طراحی بروشور با نرم افزارهای متفاوتی صورت می گیرد از جمله برنامه ای به نام پابلیشر (publisher) وجود دارد که برای ساخت بروشور مناسب است. یکی از ویژگی ها ی این برنامه انتخاب سایزهای متنوع کاغذ می باشد.
یکی دیگر از نرم افزارهایی که برای طراحی بروشور استفاده می شود، نرم افزارAdobe Indesign است که به دلیل پیچیدگی هایی کار، توسط هرکسی قابل استفاده نیست و نیاز به آموزش دارد؛ گفتنی است در بین نرم افزارهای موجود، Word و Powerpoint فراگیرتر و ساده تر از سایرین می باشد.

روش ها ی طراحی بروشور با استفاده از نرم افزار word

روش خودکار: در این روش طراحی که با استفاده از قالبهای word صورت می گیرد، باید به اینترنت متصل شد و قالبهای آماده را دانلود و سپس تغییرات لازم را بر روی آنها انجام داد.
با فشردن دکمه منوی آفیس (و یا دکمه File در نسخه ها ی جدیدتر) و سپس انتخاب گزینه New یک پنجره گشوده می شود که در منوی سمت راست آن موارد متعددی برای انتخاب قرار دارند. در این میان باید بر روی گزینه Brochures and booklets کلیک کنید و سپس گزینه Brochures را انتخاب نمایید. با این کار مایکروسافت لیستی از قالبهای آماده خود را برای شما نمایش می دهد که شما می توانید بر طبق سلیقه خود یکی از گزینه ها را دانلود کنید و در پایان قالب آماده را ویرایش و مطالب را در آن ها قرار دهید.

روش استفاده از قالب ها ی دست ساز: در صورتی که به اینترنت دسترسی ندارید و یا اینکه بخواهید کنترل بیشتری بر بروشور داشته و آن را براساس سلیقه خود طراحی نمایید، می توانید به صورت دستی آن را طراحی نمایید. برای این کار باید چندین مرحله را طی کنید که در زیر به شرح آن می پردازیم:

- برای سهولت کار، ابتدا طرح خود را بر روی یک کاغذ طراحی و سپس براساس آن بورشور را طراحی کنید.
- از طول کاغذ به جای عرض آن استفاده کنید به این معنا که صفحه wordرا بر روی Landscape تنظیم کنید، برای این کار از لبه Page Layout بر روی گزینه Orientation و سپس Landscape کلیک کنید.
- محیط نوشتاری را سه ستونه نمایید. برای این کار از لبه Page Layout بر روی گزینه Columns کلیک کنید و سپس گزینه Three را انتخاب نمایید.
- ستون ها را برای سهولت نوشتن اصلاح نمایید؛ در لبه Page Layout و بر روی منوی قسمت Page Setup کلیک کنید که یک پنجره برای شما نمایش داده می شود. در این پنجره از لبه Layout و بخش Section Direction و سپس گزینه Right-to-Left را انتخاب نمایید.
- ستونها را به سمت راست منتقل کنید. برای این کار از منوی Home و در بخش Paragraph گزینه Right-to-left Text Direction را انتخاب کنید.
- هر ستون را با استفاده از Break مجزا کنید؛ در ستون سمت راست کلیک کنید و سپس از منوی Page Layout و در بخش Page Setup گزینه Break را انتخاب کنید. با کلیک کردن بر روی این گزینه لیستی از موارد در برابر شما ظاهر می شود. از بین موارد موجود بر روی گزینه Column کلیک نمایید.
- پس از انجام مراحل گفته شده می توانید متن و نوشته ها ی خود را وارد بروشور نمایید. هرکجا نیاز بود با استفاده از منوی Insert و سپس انتخاب Text Box، متن و تصاویر جداگانه را وارد بروشور نمایید.  
 
  
 

جهت آگاه سازی از اطلاعیه های فرم های ویژه و پیشنهادات عالی چاپکده اطلاعات خود را در این بخش ثبت نمائید.

شماره موبایل :
ایمیل :